MOSiR Jastrzębie-Zdrój zobowiązuje się zapewnić dostępność swojego serwisu internetowego zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego www.mosir.jastrzebie.pl.
Data publikacji serwisu internetowego:
Data ostatniej dużej aktualizacji:
Strona jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Oświadczenie sporządzono Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Deklaracja o dostępności została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:2024-09-23
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl.
1. Zapewniona jest komunikacja online z sekretariatem, dyrekcją oraz kierownikami, gospodarzami obiektów (adresy i telefony dostępne na stronie www.mosir.jastrzebie.pl).
2. Zapewniona jest obsługa z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się dla osób, które zgłoszą potrzebę tłumacza migowego.
3. Zapewniona jest komunikacja z MOSiR, na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami
w formie określonej w tym wniosku (pracownik schodzi do klienta po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą lub bezpośrednio przez pracownika MOSiR, który otrzymał informację
o konieczności obsługi klienta ze szczególnymi potrzebami) przy wejściu do budynku.
4. Brak dostępności tłumacza języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
5. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia możliwość skorzystania z chodołazu. Osoba zainteresowana proszona jest o wcześniejsze uzgodnienia z MOSiR Jastrzębie tel. 324719-450 wew. 21, kancelaria@mosir.jastrzebie.pl.
Lodowisko JASTOR przy al. Jana Pawła II 6A
Dla klientów lub interesantów dostępne są dwa wejścia od strony parkingu przy lodowisku, gdzie drzwi otwierają się ręcznie, (przy wejściu głównym znajduje się wjazd z poręczą). Korytarze mają odpowiednią szerokość, bez oznakowania dla osób z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku.
Obiekt zapewnia osobom niepełnosprawnym dwa miejsca parkingowe oznakowane znakiem poziomym, pionowym oraz kolorem niebieskim, które znajdują się przy wejściu na lodowisko.
Dla osób na wózkach dostępny jest hol główny, kasy, biura, wypożyczalnia łyżew. Wewnątrz budynku zastosowano podjazd dla niepełnosprawnych umożliwiający dojazd do tafli lodu.
Trybuny nie posiadają udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Brak windy.
W obiekcie znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla dzieci.
W budynku nie ma tablic informacyjnych o dostosowaniach dla osób niepełnosprawnych. Brak oznaczeń w alfabecie Braille'a.
Obiekt wyposażony jest w informacje o kierunkach i drogach ewakuacji. W obiekcie zainstalowano alarm dźwiękowego systemu ostrzegania, który informuje o zagrożeniu pożarowym .
Do budynku można wejść z psem asystującym. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Obiekt nie posiada pętli indukcyjnej.
Osoba ze szczególnymi potrzebami może zgłosić chęć otrzymania pomocy drogą telefoniczną pod numerem 516 124 560, email tczulyt@mosir.jastrzebie.pl
Schody, korytarze, ciągi piesze w budynku są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się. Mała architektura oraz inne wyposażenie przestrzeni nie utrudniają przemieszczania się osobom ze szczególnymi potrzebami.
Stadion Miejski z siedzibą administracji MOSiR przy ul. Harcerska 14b
Infrastruktura budynku siedziby MOSIR-u nie jest w pełni dostosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami. Na I piętrze znajduje się siedziba Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji. W budynku znajdują się także biura jastrzębskich klubów i organizacji sportowych. Na poziomie „0” znajdują się: szatnie, sala gimnastyczna, magazyny sportowe, pomieszczenia socjalne. Na poziomie „1” znajdują się pomieszczenia biurowe, dwie sale ćwiczeń, szatnie dla zawodników z zapleczem, portiernia. Na poziomie „2” znajdują się pomieszczenia biurowe administracji MOSiR oraz wynajmowane dla klubów i organizacji sportowych.
Dla klientów lub interesantów dostępne są dwa wejścia, drzwi otwierają się ręcznie. Brak windy. Do pokonania są schody z poręczą. Brak dzwonka przy wejściu głównym.
Na parkingu przy ul Harcerskiej znajdują się trzy miejsca parkingowe oznakowane znakiem poziomym, pionowym oraz kolorem niebieskim, które znajdują się przy wejściu na stadion miejski.
Brak oznakowania i tablic informacyjnych. Brak systemów wspomagających ,,słyszenie”, ,,widzenie”. Brak podwójnych oznaczeń(wzrok +głos lub słuch).
Budynek siedziby wyposażony jest w informacje o kierunkach i drogach ewakuacji. Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie
o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju nie dysponuje tłumaczem języka migowego. Obiekt nie posiada pętli indukcyjnej.
Korytarze i klatki schodowe są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Osoba ze szczególnymi potrzebami może zgłosić chęć otrzymania pomocy drogą telefoniczną pod numerem tel. 32 4719450 wew. 21, kancelaria@mosir.jastrzebie.pl
Stadion miejski – płyta boiska piłkarskiego
Na obiekt stadionu można wejść od strony parkingu stadionu oraz wejściami od Zespołu Szkół Nr 6 przy ul. Harcerskiej 12. Wejścia na stadion są szerokie, pozbawione barier architektonicznych.
Na parkingu stadionu znajdują się trzy miejsca parkingowe – oznakowane znakiem poziomym, pionowym oraz kolorem niebieskim, które znajdują się przy wejściu na stadion. Na poziomie korony i płyty boiska obiekt wolny jest od barier architektonicznych.
Budynek zaplecza szatniowo-sanitarnego nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Korytarze są dostępne oraz mają odpowiednie szerokości (z jedną pochylnią bez poręczy). Trybuny nie posiadają udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Na trybunie E jest wyznaczone miejsce z dogodnym podjazdem dla kibiców na wózkach inwalidzkich oraz dla rodzin z dziećmi w wózkach.
Dostępna jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych jedna toaleta przenośna Toi Toi znajdująca się na koronie stadionu.
Obiekt stadionu wyposażony jest w informacje o kierunkach i drogach ewakuacji.
Obiekt nie posiada pętli indukcyjnej. Brak oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, stadionu wraz z zapleczem, co najmniej w sposób dotykowy lub głosowy. Na stadionie nie zastosowano pochylni oraz urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób niepełnosprawnych oraz słabosłyszących. Brak systemów wspomagających ,,słyszenie”, ,,widzenie”.
Do budynku i na stadion można wejść z psem asystującym. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Ciągi piesze na stadionie i zaplecze budynku są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Osoba ze szczególnymi potrzebami może zgłosić chęć otrzymania pomocy drogą telefoniczną pod numerem tel.324719450 wew.21, lub drogą , lub drogą elektroniczną:email
kancelaria@mosir.jastrzebie.pl
Kryta Pływalnia LAGUNA przy ul. Warszawskiej 11
Wejście dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz dla osób na wózkach możliwe jest windą od strony parkingu głównego - wejście wyjściem awaryjnym lub wejściem głównym.
Obiekt zapewnia osobom niepełnosprawnym jedno miejsce parkingowe.
Na obiekcie znajduje się odrębna toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na przebieralni męskiej i damskiej zamontowane są siedziska po jednym na każdej ze stron pod natryskami. Można skorzystać z wózka dla osoby niepełnosprawnej.
Obiekt pływalni wyposażony jest w informacje o kierunkach i drogach ewakuacji.
Nie ma tablic informacyjnych dostosowaniach dla osób niepełnosprawnych oraz nie ma pętli indukcyjnej.
Osoba ze szczególnymi potrzebami może zgłosić chęć otrzymania pomocy drogą telefoniczną pod numerem tel. 32 4752 500, email: jwalotka@mosir.jastrzebie.pl
Kąpielisko ZDRÓJ przy ul. Witczaka 6 w Jastrzębiu-Zdroju
W skład sezonowego kompleksu kąpieliska wchodzi niecka basenu pływackiego
i rekreacyjnego wraz z atrakcjami wodnym oraz brodzik dla dzieci. Obiekt posiada nowoczesne zaplecze wraz z przebieralniami, pomieszczenie administracyjne, pomieszczenie kawiarni z tarasem, budynek technologiczny oraz dwa boiska do siatkówki plażowej i plac zabaw.
Poruszanie się na terenie kompleksu kąpieliska umożliwiają alejki z kostki brukowej, obiekt wolny od barier poziomych i pionowych. Na terenie ośrodka dostępna jest przebieralnia
z toaletą dla osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla dzieci. Podjazd do zaplecza szatniowo-sanitarnego bez barier. Brak urządzeń głosowych i innych środków technicznych do obsługi osób niepełnosprawnych oraz słabosłyszących.
Obiekt kąpieliska wyposażony jest w informacje o kierunkach i drogach ewakuacji.
Do ośrodka można wejść z psem asystującym. Warunkiem wejścia na teren ośrodka z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie
o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Przy obiekcie wyznaczono dwa miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych
Brak oznaczeń w alfabecie Braille'a. Brak informacji na temat rozkładu pomieszczeń na kąpielisku co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy.
Obiekt nie posiada pętli indukcyjnej.
Osoba ze szczególnymi potrzebami może zgłosić chęć otrzymania pomocy drogą telefoniczną pod numerem tel. 32 4761 030 , email amrozek@mosir.jastrzebie.pl
Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego przy ul. Kazimierza Wielkiego 2
Na obiekcie znajduje się amfiteatr, wodny plac zabaw dla dzieci, plac zabaw dla osób niepełnosprawnych, tężnia solankowa, boisko do piłki siatkowej, korty do tenisa ziemnego.
Obowiązuje zakaz wjazdu samochodami na cały teren obiektu (z wyłączeniem osób posiadających grupę inwalidzką). Brak parkingu. Dojście do poszczególnych punktów jest utwardzone i wyłożone kostką brukową (pochylnie). W budynku technologicznym znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych i przewijak dla dzieci.
Możliwość wejścia z psem asystującym na obiekt z wyłączeniem dwóch placów zabaw.
Obiekt wolny od barier poziomych. Obiekt nie jest w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Brak informacji na temat rozkładu obiektu co najmniej w sposób dotykowy lub głosowy. Obiekt nie posiada pętli indukcyjnej.
Hala Sportowa OMEGA przy ul. Harcerskiej 14a
Obiekt zapewnia osobom niepełnosprawnym dwa miejsca parkingowe - miejsca postojowe oznakowane znakiem poziomym, pionowym oraz kolorem niebieskim, które znajdują się
w pobliżu hali. Wejście do budynku bezprogowe z poziomu chodnika.
Dla osób na wózkach dostępny są korytarz, płyta boiska. Szatnia znajduje się na pierwszym piętrze. Brak windy. Brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Trybuny nie posiadają udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, możliwy dostęp do widowni obiektu dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu na poziomie płyty boiska.
W budynku nie ma tablic informacyjnych o dostosowaniach dla osób niepełnosprawnych oraz nie ma pętli indukcyjnej. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Wewnątrz budynku nie zastosowano pochylni oraz urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób niepełnosprawnych oraz słabosłyszących.
Obiekt wyposażony jest w informacje o kierunkach i drogach ewakuacji.
Do budynku można wejść z psem asystującym. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Obiekt nie posiada pętli indukcyjnej.
Korytarze, ciągi piesze w budynku i klatki schodowe są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Osoba ze szczególnymi potrzebami może zgłosić chęć otrzymania pomocy drogą telefoniczną pod numerem 324719450 wew.21, kancelaria@mosir.jastrzebie.pl
Stadion piłkarski przy ul. Kościelnej
Obiekt stadionu jest ogrodzony i oświetlony. Infrastruktura stadionu składa się z boiska do piłki nożnej z nawierzchnią naturalną, oświetlonego boiska z nawierzchnią z trawy sztucznej oraz budynku, w którym znajdują się szatnie i toalety. Poziom płyty boisk jest wolny od barier poziomych.
Budynek jest zarządzany przez Miejski Zarząd Nieruchomości w Jastrzębiu-Zdroju. Wejście do budynku sanitarno-szatniowego nie jest dostosowane dla osób na wózkach inwalidzkich. Należy pokonać kilka schodów, nie ma zamontowanych pochylni, brak windy. Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.
Obiekt wyposażony jest w informacje o kierunkach i drogach ewakuacji.
Przed budynkiem znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Obiekt nie posiada pętli indukcyjnej.
Możliwość wejścia z psem asystującym. Brak systemów wspomagających „słyszenie”. Brak systemów wspomagających „widzenie”. Brak informacji na temat rozkładu obiektu oraz pomieszczeń w budynku, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy.
Korytarze, ciągi piesze w zapleczu budynku są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się osobom z niepełnosprawnością ruchową.
Siłownie zewnętrzne – elementy wolnostojace
Siłownia przy ul. Turystycznej
Siłownia przy ul. Wrzosowej
Siłownia przy ul. Katowickiej
Siłownia przy ul. Poznańskiej
Siłownia przy ul. Wielkopolskiej
Siłownia przy ul. Pomorskiej
Siłownia przy ul. Żeromskiego
Siłownia na osiedlu Przyjaźń
Siłownia na osiedlu 1000- lecia
Siłownia na osiedlu Bogoczowiec
Siłownia na osiedlu Zofiówka
Siłownia przy ul. Kusocińskiego (część urządzeń jest dostosowanych dla osób niepełnosprawnych)
Siłownie są wolne od barier poziomych. Są to obiekty otwarte, nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Dojście na siłownie bezpośrednio z kostki brukowej. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”. Brak informacji na temat urządzeń co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy. Na terenie siłowni nie ma oznaczeń
w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Brak toalet i zaplecza szatniowego. Możliwość wejścia z psem asystującym.
SKATEPARK przy ul. Turystycznej
Na terenie jaru znajduje się skatepark, pumptrack, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, miasteczko ruchu drogowego. Są to obiekty zewnętrzne i otwarte, wolne od barier poziomych. Na terenie obiektu znajduje się parking bez miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Dojście do obiektów swobodne bezpośrednio z kostki brukowej. Na skateparku zamontowana jest pochylnia wraz z poręczą. Brak zaplecza szatniowego, znajduje się toaleta przenośna typu TOI TOI. Brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub
w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”. Brak platform, pętli indukcyjnej.
Na obiekty można wejść z psem asystentem.
Dojścia do poszczególnych urządzeń są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Boiska sportowe ORLIK
Boisko przy ul. Warszawskiej
Orlik jest obiektem otwartym, ogrodzonym i oświetlonym. Wejście na orlik możliwe jest od strony parkingu przy Zespole Szkół Nr 2 (powierzchnia asfaltowa).Na orliku znajduje się boisko wielofunkcyjne oraz boisko do piłki nożnej ze sztucznej nawierzchni poliuretanowej. Brak miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Dojście do boisk możliwy jest za pomocą schodów z poręczą. Zaplecze sanitarne z szatnią oraz toaleta wolnostojąca Toi Toi, nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak zamontowanych platform, informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Dojścia do boisk są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Na obiekt można wejść z psem asystentem.
Boisko przy ul. Staszica
Orlik jest obiektem otwartym ogrodzonymi i oświetlonym. Na obiekcie znajduje się boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, kort do tenisa ziemnego, bieżnia oraz rozbieg i skocznia do skoku w dal a także parterowy budynek zaplecza szatniowo-socjalnego. Brak parkingu
z miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych. Dojście do boisk swobodne
z powierzchni asfaltowej. Wejścia na boiska bezpośrednio z kostki brukowej. Szatnie nie dostosowane dla osób niepełnosprawnych, brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Na obiekt można wejść psem asystentem.
Dojścia do boisk są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Kompleks boisk przy ul. Granicznej 2
Kompleks obiektów sportowych przy ZS nr 1 składa się z boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, boiska do koszykówki z nawierzchni poliuretanowej, boiska do siatkówki, dwóch boisk do badmintona z nawierzchni poliuretanowej i dwóch boisk do piłki plażowej oraz bieżni.
Obiekt jest ogrodzony, oświetlony, wolny od barier poziomych. Kompleks boisk to obiekt otwarty, nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”. Brak informacji na temat rozkładu obiektu co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy. Na terenie boisk nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Na parkingu szkoły wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, dojście do obiektu szerokie z kostki brukowej co zapewnia swobodny dostęp do w/w boisk.
Wejście na boiska możliwy od strony wejścia do Zespołu Szkół nr 1. Brak szatni. Postawiona jest tam toaleta typu TOI TOI bez przystosowania dla osób niepełnosprawnych. Możliwość wejścia z psem asystującym.
Chodniki są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Boisko sportowe, ul. Katowicka
Boisko jest obiektem otwartym ogrodzonym, wolnym od barier poziomych. Na terenie obiektu znajduje się boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko do gry
w bule a także siłownia zewnętrzna wraz z trampolinami. Brak parkingu z miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych. Dojście do boisk swobodne, bezpośrednio z kostki brukowej Na boisku znajduje się parterowy kontener zaplecza szatniowego oraz toaleta przenośna Toi Toi, które nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Na obiekt można wejść z psem asystentem.
Dojścia do obiektów są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Boisko wielofunkcyjne na Osiedlu Zofiówka
Boisko jest obiektem otwartym ogrodzonym, oświetlonym, wolnym od barier poziomych. Na obiekcie znajduje się boisko do piłki nożnej oraz do koszykówki z nawierzchni poliuretanowej. Brak parkingu z miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych. Dojście do boisk swobodne bezpośrednio z kostki brukowej. Brak szatni i toalety dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Na obiekt można wejść z psem asystentem.
Dojścia do boiska są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Boiska sportowe na Osiedlu Bogoczowiec
Boisko jest obiektem otwartym ogrodzonym i oświetlonym. Na obiekcie znajduje się boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz siłownia zewnętrzna z podłożem poliuretanowym. Boisko i siłownia są obiektami wolnym od barier poziomych. Dostępna jest toaleta, która jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Brak parkingu. Dojście do boisk swobodne, jedną pochylnią, bezpośrednio z kostki brukowej. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Na obiekt można wejść z psem asystentem.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju nie dysponuje tłumaczem języka migowego.
Dojścia do obiektów są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Boisko sportowe na Osiedlu 1000-lecia
Boisko jest obiektem otwartym ogrodzonym, nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Wejście z progu chodnika. Na obiekcie znajduje się boisko do piłki siatkowej. Brak parkingu, szatni, brak toalety. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących.
Na obiekt można wejść z psem asystentem.
Dojścia do obiektów są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Boisko sportowe przy ul. Wielkopolskiej
Boisko jest obiektem otwartym ogrodzonym i oświetlonym. Boisko jest wolne od barier poziomych. Nie posiada toalety i zaplecza szatniowego. Na obiekcie znajdują się boisko do piłki siatkowej. Brak parkingu. Dojście do boisk swobodne z bezpośrednio z kostki brukowej. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Na obiekt można wejść z psem asystentem.
Dojścia do boiska są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Boisko sportowe na Osiedlu Przyjaźń
Boisko jest obiektem otwartym ogrodzonym i oświetlonym. Boisko jest wolne od barier poziomych. Nie posiada toalety i zaplecza szatniowego. Na obiekcie znajduje się boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Brak parkingu. Dojście do boiska swobodne bezpośrednio z kostki brukowej. Na terenie obiektu brak oznaczeń w alfabecie Braille’a,
a także brak oznaczeń kontrastowych lub w powiększonym druku dla osób niewidomych
i słabowidzących. Brak informacji głosowych. Brak systemów wspomagających „słyszenie”, „widzenie”.
Na obiekt można wejść z psem asystentem.
Dojścia do boiska są wolne od barier i zapewniają możliwość poruszania się po nich między innymi osób na wózku, osób korzystających z kul, lasek i innych pomocy ortopedycznych, osób starszych, a także osób z wózkami dziecięcymi, mających różne problemy z poruszaniem się.
Data aktualizacji dokumentacji 09.2024